Nawigacja
Strona Główna

O szkole
Położenie
Historia
Misja i wizja
Symbole szkoły
Patron
Hymn
Galeria
Galeria 2010-2013
Gdzie szukać pomocy

Sukcesy

Kadra
Nauczyciele
Biblioteka
Świetlica
Pedagog
Psycholog
Logopeda
Reedukator


Informacje

RODO
REKRUTACJA 2018

PODRĘCZNIKI 18/19
Statut
Klasy
"Zerówka"
Dzwonki
Sekretariat
Archiwum newsów

Kontakt

Admin
Logowanie
Rekrutacja!
Multimedia
Baza dydaktyczna
Sukcesy
Gadżet
Certyfikaty
Dziennik elektroniczny
BIP
Zegar & Kalendarz
Akcja - segregacja!

W tym roku pod hasłem "Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej" odbyła się akcja "Sprzątanie świata 2018".

Jak co roku, nasza szkoła pod kierunkiem p. Iwony Salińskiej czynnie włączyła się na piątkowych lekcjach w sprzątanie okolicy szkoły - to głównie szóstoklasiści i czwartoklasiści zbierali, sprzątali i segregowali.


Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które "zamrażamy" w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody.
Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywna zbiórkę trzykrotnie więcej!

Jubileuszowa, bo 25. edycja ogólnopolskiej akcji w Radomsku została uczczona w szczególny sposób, bo PGK Sp. z o.o. podarowało szkołom i przedszkolom 350 sadzonek dębów.
Nasi uczniowie sadzili dęby wraz z rodzicami.


Dlaczego dęby?
Ponieważ wpływają na oczyszczanie powietrza z pyłów i zanieczyszczeń, należą do drzew obficie wydzielających lotne związki eteryczne pozbawiające powietrze aktywnych wirusów i bakterii chorobotwórczych.


aszwedzik dnia 23.09.2018 15:34 · Drukuj
Współtworzymy MURAL dla NIEPODLEGŁEJ

Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego to czas codziennej obecności w szkole, nauki i związanych z tym obowiązków. Dla grupy uczniów z klas szóstych i siódmych (Roksany Banaszczak, Dominika Barońskiego, Nikoli Burzyńskiej, Oliwii Drzazgi, Mai Gal, Julii Kowalskiej, Oliwii Korpalskiej, Julii Stępińskiej i Nadii Szcześniewskiej) to również czas realizacji podjętych w maju zeszłego roku szkolnego zobowiązań do systematycznych wrześniowych odwiedzin w radomszczańskiej bibliotece i pracy nad projektem stanowiącym wizję przyszłego muralu mającego upamiętnić stule-cie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasi szkolni plastycy wraz z uczniami z innych radomszczańskich szkół wysłuchali w Miejskiej Bibliotece Publicznej wykładu na temat historii street artu (wygłoszonego przez p. Igę Borowiecką-Grzywacz 12 września), wzięli udział w warsztatach plastycznych (prowadzonych przez p. Marka Barskiego 19 września), a dzień później (20 września) uczestniczyli w spotkaniu z p. Anną Skowrońską, autorką książki pt. "Alfabet polski. Alfabet Niepodległości".

Najlepsze z uczniowskich prac, wykonanych w czasie warsztatów plastycznych, mają stać się częścią namalowanego w październiku, na jednej ze ścian MBP w Radomsku, muralu. Jego odsłonięcie zaplanowano na19 października bieżącego roku.

Powstanie muralu sfinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021, ponieważ Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku znalazła się wśród 10 laureatów wyłonionych w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury. Efektem przedsięwzięcia, w którym bierze udział tylko 100 szkół z całej Polski (razem z naszą!) będzie wykonanie 10 murali na wielki jubileusz stulecia od-zyskania przez Polskę niepodległości.

/zdj. z www.radomsko.naszemiasto.pl, MBP Radomsko/


aszwedzik dnia 23.09.2018 12:09 · Drukuj
Szkolenie pocztów sztandarowych
We wtorek, 18 września 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Radomsku odbyła się I. edycja szkoleń pocztów sztandarowych w ramach radomszczańskich obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Naszą szkołę reprezentował poczet w składzie: Zuzanna Kosińska, Magdalena Śliwakowska i Maciej Dubielski z klasy III C PG pod opieką p. Wioletty Kuliś.


Szkolenie poprowadził emerytowany wojskowy st. chorąży sztabowy p. Paweł Kałdoński, który przypomniał wszystkim zasady obchodzenia się ze sztandarem i zwrócił uwagę na bezpieczeństwo w czasie uroczystości i wyjść z pocztem sztandarowym. Jak na prawdziwego wojskowego przystało nie obyło się bez musztry i ćwiczeń praktycznych.


aszwedzik dnia 19.09.2018 21:04 · Drukuj
Ewakuacja próbna za nami.
19 września 2018 r. na 3. godzinie lekcyjnej zabrzmiały trzy dzwonki - sygnał, który w szkole znają już wszyscy, czyli EWAKUACJA!

Tegoroczna akcja przebiegła szybko i sprawnie, choć niektórzy dopytywali się, czy naprawdę coś się dzieje w szkole i byli niepocieszeni, że jednak nic [tu czytaj: szkoła] się nie pali.


aszwedzik dnia 19.09.2018 20:56 · Drukuj
15 września Międzynarodowy Dzień Kropki


Dzień Kropki, to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

"Kropka" to napisana oszczędnym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. Ta opowieść poruszyła serca wielu dorosłych, którzy czytając ją swoim dzieciom, uczniom, rozmawiają o talentach drzemiących w każdym z nas. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).


Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.Nasze klasy 2A i 2B również wzięły udział w tych obchodach.
Na lekcji informatyki uczniowie poznali historię dziewczynki, a następnie pod opieką nauczycieli informatyki tworzyli kropkowe obrazki w PAINT. Zajęcia zorganizowały: p. Joanna Gąćkowska, p. Danuta Mruklik i p. Alina Płaszczyńska.

aplaszczynska dnia 19.09.2018 11:20 · Drukuj
Pamiętamy!
Po zakończeniu uroczystości w ogrodach klasztornych przy Dębie Pamięci wszyscy uczestnicy udali się na Stary Cmentarz, by przy Tablicach Epitafijnych oddać hołd pomordowanym w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje i Charkowie.

Weronika Musiał z kl. 3b gimnazjum (z 43 RDH "Płomienie" XL szczep "Czerwone berety") poprowadziła poruszający apel poległych.
Proboszcz parafii św. Lamberta w Radomsku, ks. Antoni Piotr Arkit odmówił modlitwę w intencji ofiar Mordu Katyńskiego.

- Rankiem, 17 września 1939 oku, siły zbrojne Związku Radzieckiego przekroczyły polską granicę. Propaganda sowiecka określała agresję na Polskę jako wyprawę wyzwoleńczą. W rzeczywistości rozpoczął się czwarty rozbiór Polski – mówił podczas swojego wystąpienia prezydent Jarosław Ferenc, dodając, że dzisiejsze uroczystości są hołdem i wyrazem pamięci dla wszystkich, którzy w tamtych czasach poświęcili się dla Ojczyzny.

Po przemówieniu Prezydenta Miasta delegacje złożyły wiązanki pod Tablicami Epitafijnymi - w imieniu naszej szkoły kwiaty złożyła p. dyr. Izabela Iwanowicz wraz z p. wicedyr. Elizą Molik oraz przedstawicielami SU.

Serce rośnie, gdy patrzy się na młodych ludzi, którzy chcą świadczyć o naszej przeszłości, dając piękny wzór innym.


aszwedzik dnia 17.09.2018 20:49 · Drukuj
Strona 1 z 688 1 2 3 4 > >>
Wyszukiwarka
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Spis książek
Rok Reymontowski 2017
Dzień Nowych Technologii
Aktywna Tablica
Szkolny Klub Sportowy
Szkoła Promująca Zdrowie
Edukacja ekologiczna
Ożywić pola
Moja wymarzona ekopracownia
Certyfikat
Zielona Flaga
Projekt Comenius
Ekologia
Obchody 90-lecia śmierci patrona naszej szkoły
90-lecie PSP nr 4
Innowacje pedagogiczne
Projekty w szkole
Programowanie i kodowanie w naszej szkole
Chronimy dzieci
Polityka !

Szkoła Bezpiecznego Internetu
Sprawozdanie z DBI 2015

Sprawozdanie z DBI 2014

Bezpieczna szkoła
Kącik prawny
Szkoła bez przemocy
Przystanek Korczak
Statystyki
stat4u
Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwanych jako "RODO",
informujemy, że dane o Administratorze Danych Osobowych i Inspektorze Ochrony Danych naszego serwisu, znajdziesz w zakładce kontakt.
Więcej szczegółów w KLAUZULI INFORMACYJNEJ O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH.

Polityka prywatności

Reymontówka na Bugaju

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4

ul. Szkolna 4

97-500 Radomsko


e-mail: dyrektorzsg3@radomsko.pl
Godziny otwarcia

Sekretariat:

Pon-Pt 730 - 1530


Świetlica

Pon-Pt 730 - 1600
Numery:

Sekretariat: 44 685 45 66
Nawigacja

Aktualności

RODO

              Copyright © 2007-2018 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku
2,910,048 Unikalnych wizyt